بهترین متریال برای ساخت کابینت سرویس بهداشتی

بهترین متریال برای کابینت و سرویس بهداشتی

ورقهای پی وی سی روکشدار طرح چوب،طرح سنگ،مات وبراق

کابینت فومیزه، رنگی، روکشدار دستشویی

متریال مناسب برای سرویس های بهداشتی و حمام:

 

برای انتخاب بهترین متریال مصرفی برای تولید کابینت سرویس بهداشتی به بررسی انواع کابینت های سرویس های بهداشتی می پردازیم.

در حال حاضر انواع مختلفی از کابینت های سرویس بهداشتی وحمام در بازار موجود میباشد از قبیل کابینت های چینی و سرامیک کابینت های چوب طبیعی .فلزی یا استیل واز همه مهمتر کابینت های روشویی پی وی سی اشاره کرد.

برای انتخاب جنس سرویس های بهداشتی به شرایط محیط توجه کرد درنظر داشت که در سرویس های بهداشتی رطوبت و دمای بالایی در محیط وجود دارد و اگر متریال مصرفی در برابر رطوبت و دمای بالا مقاوم نباشد محصول نهایی دچار آسیب میشود و ز بین میرود.

رطوبت و دمای بالا در متریال هایی مثل چوب طبیعی می تواند باعث رشد قارچ ها و باکتری ها میشود و  سبب پوسیدگی و خوردگی کابینت های سرویس بهداشتی می شود. ورق پی وی سی مقاومت بالا در برابر رطوبت و دما بهترین جایگزین برای متریال های قدیمی و طبیعی می باشد محصولی زیبا و کاربردی وبادوام نتیجه استفاده از این متریال کاربردی می باشد.

انواع کابینت سرویس بهداشتی :

کابینت روشویی چوب  روکش دار: متریال اصلی این کابینت ها چوب خام یا همان ام دی اف است که برای استفاده در سرویس های بهداشتی از بین رفتن و بالا بردن مقاومت آنها روکش شده یا با رنگ های ضد آب رنگ میشوند . این کابینت ها معمولا قیمت پایین در بازار داشته از مشکلات اصلی این نوع از کابینت ها میتوان به ترک خوردن چوب آنها اشاره کرد که باعث ازبین رفتن محصول میشود.

کابینت های چوب بلوط: در ساخت این نوع از کابینت ها از چوب طبیعی بلوط استفاده می شود که با رنگ های ضد آب پرداخته میشود و محصولی ضد آب به ما میدهد که جلوه و زیبایی خاصی دارد اما متاسفانه به دلیل نوع مواد مصرفی قیمت بالایی دارد .

کابینت فلزی یا استیل: در ساخت این نوع از کابینت ها از فلزهای ضد زنگ استفاده می شود که در برابر آب مقاومت بالایی دارند و مشکلاتی مثل کپک زدن و زنگ زدگی ندارند .اما برای ساخت کابینت های سرویس بهداشتی از فلز با ضخامت پایین استفاده می شود که این کار استحکام محصول را پایین می آورد.این نوع از متریال در برابر شوینده های اسیدی که معمولا در سرویس های بهداشتی استفاده می شوند آسیب پذیر بوده و این شوینده ها باعث ایجاد لکه های تیره روی سطح فلز می شود ظاهری کار را زشت و تیره میکند.

کابینت های فومیزه، pvc روکشدار، ورق pvc رنگی: جدید ترین وکاربردی ترین متریال مصرفی برای ساخت کابینت های سرویس های بهداشتی ورق های فومیزه پی وی سی میباشد که با قابلیت ضد آب بودن و همچنین مقاومت بالا در برابر دما .مواد شوینده و اسیدی و همچنین ضربه راه حلی کاربردی و به صرفه برای حل مشکلات کابینت های سرویس بهداشتی می باشد تمامی نیازهای مصرف کنندگان را برطرف کرده است.

مقاومت ورق فومیزه:

مقاومت ورق های فومیزه را میتوان در چند مورد بررسی کرد .مهمترین آنها ضد آب بودن فومیزه است .ورق های فومیزهpvc روکشدار، طرح چوب ،با توجه به نوع ساختار و مواد تشکیل دهنده صددرصد ضدآب بوده و در برابر نفوذ آب مقاوم است و این از مهمترین دلایلی است که این ورق ها را دربین مصرف کنندگان محبوب کرده است .همچنین میتوان به مقاومت این ورق ها در برابر دمای بالا، ضربه، مواد اسیدی و حشرات اشاره کرد.

ورق های فومیزه پی وی سی نه تنها ضد آب بوده بلکه در مقابل دمای بالا هم مقاومت بالایی دارد و این امر سبب شده است که استفاده از این محصول در محیط هایی با دمای بالا رایج شود.

ورق های فومیزه خام و روکشدار،طرح سنگ،طرح چوب در مقابل ضربه هم مقاومت بالایی دارند و از استحکام خوبی برخوردار هستن واین به دلیل نوع ساختار و مواد تشکیل دهنده پی وی سی میباشد.فومیزه محصولی جادویی است که با داشتن مقاومت بالا در برابر آب، دما، ضربه، حشرات، صدا و… کار را  برای صنعت گران و سازندگان بسیار راحت کرده است خلاقیت طراحان و معماران را شکوفا واجرای طرح های مختلف را برایشان امکان پذیر کرده است. قابلیت پیچ خوردگی این محصول یکی دیگر از ویژگیهای منحصر به فرد فومیزه می باشد که کار با آن را آسان کرده است .فومیزه با وزن سبک با توجه به نوع ساختارش در برابر ضربه مقاوم بوده واز استحکام بالایی برخوردار است.

مواد تشکیل دهنده ورق فومیزه:

 

فومیزه ترکیبی شیمیایی از مواد پلیمری است که امروزه به دلیل داشتن مزایا و قابلیت های زیاد جایگزینی مناسب برای چوب و متریال های مشابه در صنعت شده است. ترکیبات پلیمری فومیزه باعث شده است که این محصول مقاومت بالایی در برابر آب، دما و… داشته باشد و همین امر سبب شده است که فومیزه جایگاه خود را در صنعت و ساختمان سازی داشته باشد. همچنین قیمت مناسب و طول عمر بالای این محصول یکی از دلایلی است که این محصول را محبوب و پرطرفدار کرده است. ورق های فومیزه قیمت مناسبی داشته وکار با آنها بشدت آسان و راحت میباشد. قابلیت ابزار خوری فومیزه و همچنین مقاومت بالای آنها از عوامل محبوبیت این محصول میباشد.

وزن ورق فومیزه:

ورق های فومیزه از چوب وام دی اف سبک تر هستن.وزن ورق های پی وی سی در فرایند تولید با کنترل میزان حباب های دی اکسید کربن در سطح ورق قابل تنظیم است .استحکام ورق های فومیزه با میزان سختی لایه های بالایی و پایینی ورق ارتباط مستقیم دارد .فرایند تولید را میتوان به گونه ای پیش برد که ورق ضمن داشتن وزنی سبک از استحکام بالایی نیز برخوردار باشد.