کاربرد ورق فومیزه یا پی وی سی در ساخت تابلو تبلیغاتی

ورق پی وی سی برای تبلیغات

ورق پی وی سی (pvc) یا ورق پلی وینیل کلراید ورقی از جنس پلاستیک فشرده با برخی ویژگی های خاص و متفاوت است. ورق فومیزه در دسته پلیمرهای ترموپلاست قرار می گیرد. هرچه میزان فشردگی این پلاستیک فشرده بالاتر باشد، کیفیت ورق بیشتر خواهد بود. به ورق پی وی سی ورق فومیزه نیز می گویند که با ضخامت ها و ابعاد متفاوتی در بازار موجود هستند. ضخامت ورق فومیزه از 3 تا 16 میل متفاوت و ابعاد این ورق در ابعاد استانداردی چون 122*244، 122*280 سانتیمتر در بازار موجود است.

انواع ورق فومیزه

ورق فومیزه انواع مختلفی دارند که عبارتند از:

ورق pvc خام: این ورق روکش خاصی نداشته و در فضایی که زیبایی اهمیت زیادی ندارد، مورد استفاده قرار می گیرد. ورق فومیزه خام در مقایسه با دیگر ورق های فومیزه ارزان تر بوده و به رنگ سفید است.
ورق pvc روکش دار:ورق فومیزه روکش دار در مقایسه با ورق سه لایه، مقاومت بالاتری در برابر خوردگی و آسیب های شیمیایی دارد. تغییرپذیری ظاهر ورق روکش دار زیاد است و می توان انواع رنگ و یا طرح های زمینه ای از چوب و سنگ را در این ورق مورد استفاده قرار داد. اغلب در مواردی از ورق پی وی سی روکش دار استفاده می شود که به دوام بالا و نگهداری کم نیاز است.
ورق pvc سه لایه: ر این ورق از سه لایه پی وی سی استفاده شده است. در این ورق لایه های بالا و پایین صاف تر و سفت تر و لایه میانی انعطاف پذیری و نرمی بیشتری دارد.
ورق پی وی سی 8 میل مناسب برای انواع تابلو

ورق پی وی سی 8 میل یکی از بهترین ورق ها و نفوذناپذیر در برابر آب، حرارت، خط و خش و ضربه است. این ورق pvc در ابعاد 122*244 یا 122*280 سانتی متر در بازار موجود است. از آنجا که این ورق قابلیت پیچ گیری و چسب گیری بالایی دارد می تواند در تجهیزاتی نظیر ساخت تابلو برق مورد استفاده قرار گیرد. ورق 8 میل pvc به دلایلی چون مقاومت در برابر شکستن و ضربه، حرارت، سایش، آب و … تقاضای زیادی دارد.

مزایای ورق فومیزه در تابلوسازی

همانطور که بیان شد، ورق pvc یا فومیزه از جنس پلاستیک فشرده است که ویژگی های خاصی دارد. برخی از ویژگی های ورق پی وی سی عبارتند از:

ضد خط و خش بودن
وزن کم و سبک
ضد آب بودن
مقاومت بالا در مقابل ضربه
مقاومت بالا در برابر نفوذ حشرات و جانوران موذی و مخرب
قابلیت پذیرش انواع رنگ
قابلیت ایجاد روکش بر آن
مقرون به صرفه بودن در مقایسه با دیگر متریال هایی مانند چوب
انعطاف پذیری بالا
طول عمر بالا
خود خاموش شوندگی ورق و ضد حریق بودن ورق
ورق پی وی سی به دلیل قابلیت های خود از بهترین متریال ها برای جایگزین شدن تابلوهای پوسیده و تبلیغاتی قدیمی است. علاوه بر اینکه ورق فومیزه سبک است، اما مقاومت بالایی در برابر آب، حرارت و … دارد. قابلیت ایجاد چاپ مستقیم بر ورق و رنگ پذیری بالای ورق از دلایل کاربرد این متریال در انواع تابلو تبلیغاتی است. ورق های فومیزه علاوه بر سوراخکاری راحت، اتصال پذیری بالایی دارند و رسانای جریان برق نمی باشند. قیمت این ورق در مقایسه با سایر متریال های مشابه بسیار مقرون به صرفه تر است. به دلیل ایجاد قابلیت مستقیم چاپ بنر بر ورق پی وی سی می توان از این ورق به عنوان تابلو تبلیغاتی در انواع غرفه های نمایشگاهی استفاده کرد. همچنین می توان از این ورق در ساخت تابلوهای راهنمایی و هشدار در طول شهر استفاده کرد. ورق پی وی سی در برابر آب، حرارت و رطوبت مقاومت بالایی دارد، از این رو در تمامی تابلوهای راهنمایی و رانندگی و یا تابلوهای موجود در سطح شهر از ورق پی وی سی یا فومیزه استفاده می شود. همچنین عدم انقباض و انبساط تابلو ورق پی وی سی 16 میل را به یکی از بهترین گزینه ها برای ساخت تابلو تبلیغاتی مطرح می کند.