معرفی ورق فومیزه pvc روکشدار وخام

معرفی ورق فومیزه pvc

محبوبیت pvc برای است که با محیط زیست سازگار است و دارای خواص قابل بازیافت می باشد. از ورق پی وی سی می توان به عنوان جایگزین برای بسیاری از از موارد آسیب زننده به محیط زیست در ساخت و ساز و طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کرد.

به گزارش ایسنا بنابر اعلام احسان کار، از ویژگی‌های مثبت ورقهای فومیزه می‌توان به عاری بودن از هرگونه مواد سمی مانند فرمالدئید، گوگرد و غیره اشاره کرد. ورقهای فومیزه pvc در بسیاری از کشورهای جهان اول دنیا پذیرفته شده اند. در ایران نیروی جوان ایرانی توانسته است انواع ورقهای فومیزه با ضخامت های مختلف را در کشور عزیزمان تولید بکند.

ویژگی‌های ورق فومیزه PVC

از ویژگی‌های ورق های فومیزه می توان به متخلخل بودن ضد زنگ بودن سطح صاف و براق اشاره کرد. ورق های فومیزه pvc قابلیت روکش کردن امباس یا برجسته سازی رنگ آمیزی کردند و روکش کردن را دارند. در هنگام خرید ورق فومیزه روکش دار در نظر داشته باشید که یک ورق فومیزه pvc با کیفیت دارای سطح صاف و روشن است و از لحاظ وزن سبک و مقاوم می باشد.
از دیگر ویژگی های این ورق ها می توان به مقاومت در برابر واکنش‌های شیمیایی و خواص حرارتی اشاره کرد به همین دلیل می توان از ورق فومیزه pvc در بیرون از ساختمان برای نمای بیرونی و به عنوان عناصری از دکوراسیون داخلی ساختمان اشاره کرد. شیوه امباس کردن ورقه های فومیزه pvc به این صورت است که با استفاده از ماشین های سی ان سی می توان آن ها را برجسته سازی کرد. برای برش ورق های فومیزه pvc می‌توان از اره های مدور و فرهای برقی نیز استفاده کرد.

روکش کردن ورق های فومیزه PVC

برای چاپ روی فومیزه pvc می توان طرح ها چاپ کرد و روی pvc چسباند. علاوه بر این می توان به راحتی روی ورق فومیزه pvc را، با شیوه‌های دیگر روکش کرد.

ورق های فومیزه PVC چه ویژگی هایی دارند؟

ورق های فومیزه PVC با کیفیت، دارای سطحی صاف و براق هستند، این ویژگی باعث شده که معماران و طراحان دکوراسیون داخلی بسیار به آن علاقمند شوند. به همین دلیل می توان آنها را به راحتی در آشپزخانه، میز مدرسه، پیشخوان تابلوهای نمایش و غیره استفاده کرد.

روکش سطح فومیزه pvc به چه صورت می باشد؟
یکی از مزایای ورق های فومیزه PVC این است که می‌توان آنها را روکش کرد یا به راحتی روی آن نقاشی کرد. علاوه بر روکش هایی که می‌توان روی ورق فومیزه pvc کارکرد، می‌توان با استفاده از رنگهای روغنی نیز روی آن نقاشی کشید.

آیا ورق فومیزه pvc در برابر آب مقاوم است؟

بله. ورق فومیزه pvc در برابر آب مقاوم و غیرقابل نفوذ است. به همین دلیل در مکان هایی که میزان رطوبت بالاست مانند باشگاه‌ها، استخر ها و حمام ها، یک متریال ایده آل برای ساخت کمدها و لاکر هایی هستند که در این مکان مورد استفاده قرار می گیرند.

آیا ورق فومیزه pvc در برابر نفوذ حشرات مقاوم است؟
یکی از اصلی ترین ویژگی های ورق فومیزه پی وی سی این است که در مقابل حشرات مقاوم است در واقع ورق فومیزه pvc از مواد ترموپلاستیک درست می‌شود به خاطر همین دلیل کاملاً در برابر حشرات و موجودات موذی مقاوم می باشد.

آیا فومیزه pvc محیط زیست را آلوده می کند؟
یکی از ویژگی‌های ورق فومیزه pvc این است که با محیط زیست سازگار است. این سازگاری به این صورت است که می توان آن ها را بازیافت کرد. این بازیافت باعث می شود که از نظر کاربردی بسیار بی ضرر باشد. علاوه بر این برای ورق فومیزه pvc از هرگونه مواد شیمیایی است و به محیط زیست آسیب نمی رساند.

آیا ورق فومیزه PVC اشتغال زاست؟
خیر. ورق فومیزه پی وی سی علاوه بر اینکه در مقابل آتش مقاوم است باعث به تاخیر افتادن آتش و پخش شدن آن نیز می شود. به همین دلیل در سقف ها، زمین های بازی و مناطق تفریحی استفاده از ورق فومیزه pvc بسیار کامل و کاربردی می باشد.

آیا فومیزه مقاوم است؟
ورق فومیزه PVC از همه نظر مقاومت این ورق ها در مقابل فشارT تاب خوردنT آتش مواد اسیدی و قلیایی رطوبت بالا و آب دریا مقاوم هستند. این ورق ها می توانند به راحتی بین ۲۰ تا ۵۰ سال عمر کنند از لحاظ ایمنی توان بین ورق های فومیزه pvc اعتماد کرد.

نصب ورق فومیزه pvc به چه صورت است ؟
ورق فومیزه PVC بر اساس نوع دکوراسیون، با استفاده از ابزارهای نجاری و غیره… پردازش می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آیا ورق فومیزه pvc به صرفه است؟

با استفاده از ورق فومیزه pvc از هر نظر در هزینه ها صرفه جویی می شود. برخلاف دیگر مواد، مانند ام دی اف بسیار به صرفه می‌باشد. به علاوه اینکه به دلیل نصب سریع در زمان نیز صرفه جویی می شود. طول عمر بالا ورق های فومیزه pvc مقاومت آنها در برابر خیس شدن و خشک شدن، راحت تمیز کردن آسان، مقاوم در برابر اشعه ماورای بنفش، صاف بودن و براق بودن سطح همه و همه باعث صرفه جویی در زمان و هزینه ها می شود.